×

Teona Konutları

Kategori: Konut/Karma
Lokasyon: Ankara
Proje Tarihi: 2014-2015
İşveren: Kartallar
Alan: 140,000 m²
Ekip: Aydan Volkan, Selim Cengiç, Ayşegül Kapısız, Seda Köseer, Seda Dönmez, Hasan Sarıbaş

Güneş bahçesi anlamına gelen Teona, Ankara’nın yeni gelişen merkezlerinden Ümitköy’de yer alan, 30 dönümlük bir arazide toplam 160.000 m² inşaat alanı ve 4 bloktan oluşan 533 dairelik bir konut projesidir. Kreatif Mimarlık Teona konutlarının iç mimari konsept tasarımını üstlenmiştir.

Tasarımda, her dairenin, manzaraya açılan rahat balkonları olmasına özen gösterilirken, yerleşim çözümlerinde daire sakinlerinin mekânlardan azami şekilde faydalanmaları amaçlanmıştır.

Daire iç mekanlarında ve ortak kullanım alanlarında, kullanıcı taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilen, renk ve doku farklıklarına imkan veren, zaman içinde güncelliğini koruyabilecek, bakım ve temizliği kolay olan malzeme ve detaylar tercih edilmiştir.

Dış cephe tasarımında seramik panellerle sade bir modülasyon uygulanmıştır.

Tüm araç trafiği yer altına alınarak projenin peyzajı araç trafiğinden arındırılmış ve  yayalara daha özgür bir alan bırakılmıştır.

Geçici bir yapı olarak düşünülen satış ofisi ise hem tasarımı hem malzeme seçimleri açısından, dairelerin tamamlanma sürecinde bölgede bir referans yapı olacak şekilde tasarlanmıştır.