×

Samsun Sheraton

Kategori: Turizm
Lokasyon: Samsun
Proje Tarihi: 2014
İşveren: Tanrıverdi Holding
Alan: 42,000 m²
Ekip: Aydan Volkan, Selim Cengiç, Nesrin Asal, Fatma Savgan, Esra Yılmaz, Cemal Köle, Özlem Kayserilioğlu, Seray Yılmaz, Bahadır Aliabadizade

Mimari projesi Piramit Mimarlık’a ait olan, Samsun sahil şeridinde Samsun Sheraton Otel’in iç mimari tasarımını Kreatif Mimarlık üstlenmiştir.

26 katlı 40.000 m² kapalı alana sahip otelde yatak katları, genel alanlar ve dış mekanlar sıcak ve konforlu bir atmosfer yaratacak şekilde bütüncül bir anlayışla tasarlanmıştır. 221 oda kapasitesine sahip otelin iç mekan organizasyonu, konaklama fonksiyonuna ilave olarak, kongre ve balo gibi etkinliklere uygun olarak planlanmıştır.

Otelde SPA, açık ve kapalı havuz ve spor salonunun yanı sıra Kahvaltı Salonu,  Fener Restaurant, Bar gibi Yeme – İçme mekanları da bütüncül tasarım konseptine uygun olarak tasarlanmıştır.

Yatak odalarında Samsun temalı fotoğraflar tercih edilmiştir. Malzeme ve mobilya seçimlerinde Sheraton Konsepti göz önüne alınmış, malzemelerde doğal ahşap kullanılırken, hareketli mobilyalarda pastel renkler seçilmiştir.