×

Koruflorya Yaşam ve Alışveriş Merkezi

Kategori: Konut/Karma
Lokasyon: İstanbul
Proje Tarihi: 2011
İşveren: Aydınlı Grup
Alan: 65,000 m²
Ekip: Aydan Volkan, Selim Cengiç, Ayşe Akbaş Yıldırım, Özlem Kayserilioğlu, Çiçek Tezer

Mimari projesi Broadway Malyan ve Kraft Mimarlık tarafından üstlenilen konut ve ticari birimleri içeren karma kullanım yapının iç mimari projesi Kreatif Mimarlık tarafından üstlenilmiştir.

Ailelere yönelik tasarlanan 298 konut ve iki katlı AVM’den oluşan KoruFlorya projesinde dairelerin büyüklüğü 3+1 ile 5+1, dubleks dairelerin ise 4+2 ile 7+2 arasında değişmektedir.


İç mimari tasarımında geniş aile yapısı, komşuluk ilişkileri, mahremiyet gibi değerler dikkate alınmış aynı zamanda tasarımda güncel yaşam kalitesinin yüksek tutulması ve tasarım kadar seçilen sistemlerin kullanım ve bakım kolaylıkları sağlaması amaçlanmıştır. Ailelerin kendilerine özgü yaşam stillerini yaşayabilecekleri çeşitliliği sunabilmek adına DİNAMİK ve ELEGAN olarak iki farklı stilde iç mekan çözümleri hazırlanmıştır.

Koruflorya’da mümkün olduğunca güncel heves ve değişen trendlerden uzak, zaman ötesi bir anlayış hedeflenmiştir. Bakım ve kullanım açısından kolaylık sağlayan bir yaşamı amaçlayan, aynı zamanda teknoloji ve malzeme kalitesi anlamında çağın gerekliliklerine uygun çözümler oluşturulmuştur.