×

Bakü Padamdart Kuleleri

Kategori: Konut/Karma
Lokasyon: Bakü/Azerbaycan
Proje Tarihi: 2013
İşveren: Arya İnşaat MMC
Alan: 150,000 m²
Ekip: Aydan Volkan, Selim Cengiç, Onur Arat, Erhan Yıldız, Selim Aygün, Mehmet Alpertong, Veli Fırfır, Begüm Alyemiş

Padamdart Towers, Bakü’nün simgesi TV kulesi ile birlikte şehrin en yüksek noktasında parlamento binalarının yakınında konumlanmaktadır. 150.000m2’lik toplam inşaat alanına sahip kuleler Hazar Denizi ve şehir manzarasından en fazla yararlanacak şekilde konumlandırılmıştır.

Proje, rezidans ve otel olarak kullanılan iki ayrı kuleden oluşur. Otel ve Rezidans kuleleri iki ayrı giriş meydanı sayesinde ayrıştırılmaktadır. iki kule zemindeki 6.000m2’lik yeme-içme ve mağazalardan oluşan bir baza ile birbirine bağlanır. Bazada ayrıca düğün ve diğer etkinlikler için 400 kişilik bir balo salonu ve 8 adet toplantı salonundan oluşan bir konferans salonu ve Rezidans kullanıcılarının da kullanacağı 3.000m² bir sağlık kulübü planlanmıştır.

30 katlı Rezidans kulesinde çeşitli büyüklüklerde 205 adet daire bulunmaktadır. Otel kulesi üç bölümden oluşmaktadır; 152 odalı 11 katın yanı sıra, diğer katlara dağıtılan 45 adet kiralık ve 71 adet satılık daire rezidans otel kulesini oluştururken ara katlarda lounge’lar yer alır. Otelin en üst katında ise sky-restaurant bulunmaktadır.